نورپردازی مدرن و شیک

با انجام کارهای زیر می‌توانید نور و درخشش بیشتری را به دکوراسیون خانه‌تان دعوت کنید و جلوه دکوراسیون منزل خود را شیک و مدرن سازید.
به ‌جای کلید برق‌های قدیمی از دیمر استفاده کنید. با این وسیله می‌توانید با تنظیم و کنترل شدت نور، نورپردازی مناسب با شرایط موجود را برای هر فضا ایجاد کنید. برای نمونه، در اتاق‌خواب نورپردازی رمانتیک و در حمام نورپردازی آرام و تسکین‌دهنده ایجاد کنید. این کار علاوه بر زیبایی و جذابیت، کمک زیادی در صرفه‌جویی مصرف انرژی است.


در آشپزخانه حتما از نورپردازی قسمت بالای کابینت‌ها استفاده کنید. همچنین بالای سطوح کار، نورپردازی با نور متمرکز در نظر بگیرید.

حتما برای نورپردازی طبقات کتابخانه چراغ‌های دکوراتیو نصب کنید. در این‌صورت هم دکوراسیون کتابخانه شما زیباتر می‌شود و هم پیدا کردن کتاب برایتان آسان‌تر است.

اگر فضای میز کنار تخت شما محدود است، برای نورپردازی مخصوص مطالعه هنگام خواب چراغ مطالعه را بر دیوار بالای تخت خود نصب کنید.

برای نورپردازی فضای بیرون خانه خود یک سنسور در نظر بگیرید و به آن طوری برنامه دهید که وقتی هنگام شب آن را روشن می‌گذارید، تا روشن شدن هوا خودش خاموش شود.

آثار هنری موجود در دکوراسیون خانه مانند تابلوها و مجسمه‌ها را با کمک چراغی که بالای آن با نور متمرکز نصب می‌کنید برجسته و روشن سازید.

برای اینکه نوری شفاف و گیرا در دکوراسیون خانه خود داشته باشید گردگیری مرتب لامپ‌ها را فراموش نکنید.

در فضاهایی از قبیل راهروها و ورودی‌های تاریک، انباری و پارکینگ،‌ حس‌گرهای حرکتی نصب کنید تا با بازشدن در چراغ روشن شود و تا دقایقی روشن بماند. 


218
0 0
نظرات

نظر شما درباره این مطلب